Türkiye’nin eğlence kanalı olarak yolan çıka TV8 kanalını en dikkat çeken özelliklerinden birisi kanalın hisselerinin çok büyük bir kısmına Acun Ilıcalı’nın sahip olmasıdır. Kanalda dizi veya haber yayını yapılmamaktadır. Sadece eğlence ve yarışma programları yapılıyor. Kanalın kemikleşmiş diyebileceğimiz herkes tarafından sevilere izlenen bazı programları vardır.

TV8 Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

-3 Adam

Bir komedi programı olan 3 Adam, her Çarşamba saat 23.15’te TV8’de yayımlanmaktadır. İsteyen kişiler programa konuk olarak da gidebilir. Programda üç yakın arkadaş olan Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak görev almaktadır.

-Survivor Panorama

Survivor Panorama, haftanın her günü yayımlanmaktadır. Programda Survivor yarışmasında yaşananlar konu alınır ve bunun hakkında yorumlar yapılarak tahminlerde bulunulur. Herkes endi adayını söyleyebilir. Bir sohbet havasında geçen programdan eğer Survivor’ın son bölümünü izlemediyseniz bilgiler alabilirsiniz.

Arda’nın Mutfağı

Bir yemek programı olan Arda’nın Mutfağı programı her Cumartesi ve Pazar saat 13.5’te yayımlanmaktadır. Programda birbirinden güzel yemekler yapılıyor ve tarifleri veriyor. Bu konuda farklı yemekler yapmak isteyen kadın ve erkeklerin vazgeçemediği programlar arasında diyebiliriz.

TV8 Kanalında Yayımlanan Popüler Yarışma Programları

-Survivor

Survivor programını ülkemize ilk getiren isim Acun Ilıcalı’dır. Hala sunuculuğunu da Acun Ilıcalı yapmaktadır. Güç ve dayanıklılık gerektiren yarışma da yarışmaya katılan kişiler ünlüler ve gönüllüler takımı olarak iki takımdır. Yarışmacılar zor şartlar altında adada yaşar ve birçok zorlu görevden geçerler. Program her hafta reyting listelerinin baş sıralarında yer almaktadır.

-O Ses Türkiye

Bir ses yarışması olan O Ses Türkiye, sesinin güzel olduğuna inanan kişilere seslerini tüm Türkiye’ye duyurma imkanı veriyor. Yarışmadan çıkan gerçekten güzel sesler vardır. Yarışmanın Jüri üyeleri ise; Murat Boz, Hadise, Sibel Can ve Gökhan – Hakan Özoğuz’dur.

-İşte Benim Stilim

Bir moda yarışması olan İşte Benim Stilim yarışması hafta içi her gün saat 12.30’da yayımlanmaktadır. Yoğun bir izleyici kitlesine sahip olan yarışma programın ilginç konsepti ve yarışmacıları vardır.

-Rising Star

Yine bir ses yarışması olan Rising Star yarışmasının başvuruları devam etmektedir. Program halk oylaması ve jüri kararıyla Türkiye’nin en iyi seslerini seçmektedir.