TRT Spor kanalı devlet desteğiyle yayın yapan ulusal bir spor kanalıdır. TRT kanallarının bir serisi olan kanalda spora dair bütün gelişmeler güncel olarak yayımlanırken ek olarak spor tartışmaları ve maç değerlendirmeleri de yapılmaktadır. İsminden de anlayabileceğimiz gibi spor üzerine kurulu olan TRT Spor kanalında ülkemizde ve dünyada spora dair yaşanan gelişmeler objektif olarak aktarılmaktadır.

TRT Spor Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

Spor Bülteni

Spor Bülteni programı hafta içi her gün sabah saat 07.00’da yayımlanmaktadır. Programda spor haberleri paylaşılmaktadır ve gazetelerin spor eklerinde yer alan haberler bulunmaktadır. Özellikle işe gitmek için hazırlanan spor severler bu haberlerle beraber işe gitmeden önce spor dünyasına ait son dakika gelişmeler hakkında bilgi sahibi olurlar. Spor Bülteni programı ek olarak saat 10.00’da da yayımlanmaktadır.

Futbolun Zirvesi

Futbolun Zirvesi programında futbola dair son dakika gelişmeleri yayımlanırken usta yorumcular bu gelişmeler hakkında tartışmalar yapmaktadır ve takımların son durumlarını yorumlarlar. Programda futbola dair neredeyse her şey tartışılmaktadır.

Maç Karşılaşmaları

TRT Spor kanalı bazı maçların yayın haklarını elinde bulundurur. Kanal bu sayede yoğun bir izleyici kitlesine sahiptir. Basketboldan futbola birçok spor dalında yayımlanan maçlar TRT Spor kanalında şifresiz olarak yayımlanmaktadır.

Spor Artı

Spor Artı programında yine spora dair gelişmeler ve sporların son durumları hakkında bilgiler paylaşır. Güzel bir tartışma programı şeklinde ilerleyen programda birçok spor dalı incelenmektedir.

İşitme Engelliler İçin Spor Bülteni

TRT Spor kanalı işitme engelli vatandaşlarımızı da düşünerek onlar için İşitme Engelliler İçin Spor Bülteni programını sunmaktadır. Bu program sayesinde işitme engelli vatandaşlarımızda sporda yaşanan güncel gelişmeler hakkında bilgi sahibi olur.

Pota

Pota programı basketbol sever kişiler için yapılmış bir programdır. Pota programında basketbola dair yaşanan güncel gelişmeler mercek altına alınırken aynı zamanda basketbol takımlarının güncel durumları da incelenir.

TRT Spor kanalı ilk açılışını 06.58 saatinde İstiklal Marşı ile yapar. Ondan sonra ise programlarını yayımlamaya başlar. Takımlarda ve liglerde yaşanan son gelişmeler sıcak haber olarak TRT Spor kanalında yayımlanmaktadır.