TRT Haber, devlet kanalı olan TRT’nin haber yayını ve çeşitli programlar yayımlamak için kurduğu kanaldır. Son dakika gelişmelerini programlarında tartışan ve haber programlarında paylaşan kanal özellikle son yıllarda yaptığı değişimlerle izleyici sayısını daha fazla artırmıştır. TRT Haber kanalında neredeyse her kesime ait olan programlar yayımlanmaktadır. TRT Haber kanalını sitemizden online olarak izleyebilirsiniz.

TRT Haber Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

Bir Hilal Uğruna 15 Temmuz

Bir Hilal Uğruna 15 Temmuz programı halkımızın 15 Temmuz darbe girişimi süresince verdiği kutlu mücadeleyi anlatmaktadır. Bu süreçte verdiği mücadeleler sonucunda şehit olan ve gazi olan vatandaşlarımızda paylaşılmaktadır. Program 06.10’da başlayarak 20 dakika sürmektedir.

İşitme Engelliler Bülteni

TRT Haber kanalı işitme engelli vatandaşlarımızı da düşünüyor. Bu yüzden gün ortası haberlerinde İşitme Engelliler Bülteni’yle işitme engelli olan vatandaşlarımızın gündemden haberdar olmasını sağlıyorlar.

Haber Kuşağı

TRT Haber kanalında düzenli olarak haber kuşağı yayımlanmaktadır. Neredeyse günün her saatinde yayımlanan sıcak haber kuşağıyla beraber son dakika haberlerini anında öğrenebilirsiniz. Gün başında, gün ortasında ve gece haber yayını yapan kanal ek olarak aralarda da haber yayını yapmaktadır.

Kültür Sanat Dünyası

Kültür Sanat Dünyası programı ülkemizde yaşanan kültür ve sanatsal gelişmelere ışık tutmaktadır. Kültür ve sanat konusunda yapılan gelişmelerle beraber dünyada yaşanan gelişmelerde incelenmektedir. Ek olarak katılan konuklarla beraber bu gelişmeler gün yüzüne çıkmaktadır.

Bunu Biliyor Musunuz?

Bunu Biliyor Musunuz? Programı sizlere değişik bilgiler sunmaktadır. Aynı zamanda muhtemelen bilmediğiniz konularda sizlere bilgiler vermektedir. Genel kültür açısından ve son dakika gelişmeler konusunda bu program sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uzman Gözüyle Yaşam

Yaşama dair neredeyse bütün konulara Uzman Gözüyle Yaşam programında yanıt bulunuyor. Uzman Gözüyle Yaşam programında konu hakkında katılan önemli ve uzman kişiler izleyicilerin sorularına cevap vererek bütün sorunlara cevap veriyor.

Dünya Nasıl Oluştu

Dünya Nasıl Oluştu? programı dünyaya dair merak edilen neredeyse bütün sorulara cevap vermektedir. Dünyanın oluşumuna cevap verir. Bu yüzden de özellikle dünya ve oluşumu konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler “Dünya Nasıl Oluştu?” programını takip edebilir.