TRT Diyanet kanalı devlet çatısı altında yer alan TRT’nin dini yayınlar yapan kanalıdır. Birçok dini programa ev sahipliği yapan kanal halkı da bu konuda bilinçlendirmektedir. Özellikle diyanet hakkında ki son gelişmelerden de vatandaşlarımızı haberdar etmektedir. Yayımlanan programlarda sadece dini bilgilerin artırılması hedeflenmez aynı zamanda ahlaki değerlerinde yükseltilmesi hedeflenir. Programlara konuk olan kişiler genellikle alanında uzman kişilerdir.

TRT Diyanet Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

Yeni Güne Merhaba

Yeni Güne Merhaba programı hafta içi her gün saat 10.30’da TRT Diyanet kanalında izleyicilerle buluşmaktadır. Programın sunuculuğunu Tuba Kılıç gerçekleştirmektedir. Programa her gün alanında uzman kişiler konuk olur ve program tatlı bir sohbet havasında ilerler. Aile, çocuk ve evlilik gibi birbirinden farklı bir çok konu programda tartışılır.

Şimdi Ne Yapmalı?

Şimdi Ne yapmalı? Programı hafta içleri Çarşamba günü haricinde TRT Diyanet kanalında yayımlanmaktadır. Saat 16.00’da başlayan program birçok konuda sizlere rehberlik etmek için yayımlanmaktadır. Şimdi Ne Yapmalı? Sorusunu sık sık soruyoruz ve bu soruyla sık sık karşılaşıyoruz. Hukuk, eğitim, psikoloji, ekonomi, iş hayatı gibi konularda bu soruyla karşılaştığımız zaman Şimdi Ne Yapmalı? Programı bize yol gösterecektir.

Farklı Bakış

Farklı Bakış programı yaşananlara farklı bir pencereden bakılmasını sağlayan bir programdır. Zahide Ülkü Bakiler’in sunduğu program Çarşamba günleri saat 21.30’da yayımlanmaktadır ve son gelişmeler nitelikli yorumlarla insanlara aktarılmaktadır.

Dini Haber Analiz

Dini Haber Analiz programın ülkemizde yaşanan ve İslam coğrafyalarında yaşanan gelişmeler analiz edilir ve son dakika gelişmeleri insanlarla paylaşılır. Yaşanan olaylar farklı dillerle tartışılır ve programa alanında uzman kişiler gelerek bu tartışmaları şekillendirir. Dini Haber Analiz programı Cuma günleri yayımlanmaktadır.

Akıl Çıkmazı

Akıl Çıkmazı programında ülkemizde gündemde olup bitenler, uzun süre gündemde kalan konular, insani ve dini olarak zihnimizi kurcalayan bütün konular tartışılmaktadır. Programda genellikle belgelerle konuşulduğunu ve birçok itirafın yer aldığını söyleyebiliriz. Akıl Çıkmazı programı her Salı saat 21.30’da TRT Diyanet ekranlarında yayımlanmaktadır.

TRT Diyanet kanalını internet üzerinden takip etmek isterseniz sitemizden donma veya kesinti olmadan takip edebilirsiniz.