TRT Çocuk kanalı, devlet çatısı altında hizmet veren TRT’nin çocuklar için kurduğu bir kanaldır. 2008 yılında deneme amacıyla kurulmuş olan kanal birçok çizgi film ve çocuk programının yayınını yapmaktadır. Bu yüzden özellikle çocuğu olan kişiler için çok iyi bir kanaldır. Kanalda yayımlanan bütün çocuk programları uzmanlar tarafından incelenerek yayımlanmaktadır.

TRT Çocuk Kanalında Sevilerek İzlenen Çocuk Programları

İstanbul Muhafızları

İstanbul Muhafızları programı çok eğlenceli bir programdır. Programda İstanbul hakkında neredeyse her konuda bilgi sahibi verilmektedir. Programda karakterlerimiz Mehmet, Elif, Zeynep ve Ali sizlere İstanbul’u net olarak tanıtacaktır.

Elif’in Düşleri

Elif’in Düşleri programında Elif karakteri hayal aleminde sebze ve meyvelerle konuşabiliyor. Aynı zamanda onlarla eğlenceli oyunlar oynuyor. Bu oyunlar sayesinde onları daha iyi tanıyabiliyor. Oldukça bilgilendirici bir program olan Elif’in Düşleri çocuklarınızın meyve ve sebzelerin özelliklerini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Çılgın Orman

Çılgın Orman programı tam çocuklarınıza göre bir programdır. Çılgın Orman programında karakterimiz Pali’nin ormanda yer alan diğer hayvanlar karga, mavi, sarı, baykuş, Geveze ve Sincap Kral ile yaşanan maceralar yer alır.

Yılkı Atı

Çocuklarınıza gönül rahatlığıyla izletebileceğiniz programlardan birisi ise Yılkı Atı programıdır. Yılkı Atı programında Doru ve Dorukısrak’ın bir sürüye katıldıktan sonra arkadaş oldukları Karatay ile tanışarak beraber yaşadıkları maceralar konu alınır. Oldukça eğlenceli bir programdır diyebiliriz.

Heidi

Masal kitabı olan Heidi’ye benzeyen Heidi programı çocuklarınıza tamamen uygun olarak yapılan programlardan birisidir. Çocuğunuza anlayışı ve iyi kalpli olmaya öğretecek olan program İsviçre’de bir dağ köyünde dedesiyle beraber yaşayan 8 yaşında konuşkan ve anlayışlı bir kız olan Heidi herkes tarafından çok sevilmektedir. Heidi yakın arkadaşları olan Clara ve Peter ile çok eğlenceli macera dolu dakikalar geçirmektedir. Heidi’nin en belirgin olan özelliği ise doğallığı ve tavırlarıdır.

Rüzgar Gülü

Rüzgar Gülü programı diğer paylaştıklarımıza göre farklı olarak çizgi film değil yarışma programı formatındadır. Bilgi verici, heyecan verici ve eğlenceli olan program katılımcılara güzel hediyeler hediye etmektedir. Programda size verilen ipuçlarını birleştirerek atasözlerini bulacaksınız.