Teve 2 kanalı yaptığı diziler ve programlarla dikkat çekmektedir. Özellikle severek izlediğimiz dizileri tekrar yayımlayan Teve 2 kanalı Türk ve yabancı dizilerin yayımlarını yapmaktadır. Programlar arasında ise severek izlenen bilgi programları ve gündeme dair programlar vardır.

Teve 2 Kanalında Yayımlanan Popüler Diziler

-İntikam Ateşi

İntikam Ateşi, Teve 2 kanalında yayımlanan bir yabancı dizidir. Dize Amerika’da Dönen Durga, önceden kardeşi Payal’a tecavüz eden Guenka ailesinin oğlundan intikam almak ister. Fakat Durga adaletin peşinden koşarken hiç beklemediği olaylar yaşayacaktır. İntikam Ateşi Cumartesi ve Pazar günleri saat 06.00’da yayımlanmaktadır.

-Kanıt

Polisiye bir dizi olan Kanıt Türk yapımıdır. Benzersiz bir formata sahip olan Kanıt dikkatleri üzerine toplamaktadır. Dizide yaşanan olaylar gerçekten yaşanan olaylardan esinlenerek yapılmıştır. Dizide her gün bir cinayet çözümlenir. Kanıt dizisi hafta içi her gün saat 23.30’da yayımlanmaktadır.

-Yaprak Dökümü

Reşat Nuri Güntekin’in Yaprak Dökümü kitabından esinlenerek yapılmış olan Yaprak Dökümü dizisi ilk çıktığı zaman büyük yankı uyandırmıştı ve sevilerek izlenmişti. Dizide geleneklerine bağlı olan bir ailenin değişen yaşam ve kültür şartlarıyla yaptığı mücadele konu edilmiştir. Yaprak Dökümü hafta içi her gün saat 09.45 saatinde yayımlanmaktadır.

-Akasya Durağı

Bir grup taksi şoförünün ve taksi durağının başından geçen ilginç olayları anlatan Akasya Durağı dizisi ilk çıktığı zaman çok sevilerek izlenen bir dizidir. Teve 2 kanalıda bunu fark ederek diziyi yayımlamaya devam eder. Dizi hafta içi her gün saat 20.00’da yayımlanmaktadır.

-Binbir Gece

Yayımlandığı ilk zamandan itibaren büyük bir yankı ulaştıran Binbir Gece dizisi izlenme rekorları kırmıştı. Dizi Teve 2 kanalında da yayımlanırken oldukça iyi bir izleyici kitlesine sahip diyebiliriz. Dizide hayatının çok karanlık bir döneminde çok ağır sınavlar atlatan bir kadının başına gelenler anlatılmaktadır. Dizi hafta içi her gün 13.45’te yayımlanmaktadır.