Ülkemizde ulusal çapta yayın yapan kanalların arasında Semerkand TV önemli bir yere sahiptir. Kanal yaptığı programlar hem insanları dini açıdan bilgilendirmeyi hem de Kuran öğretmeyi amaçlamıştır. Özellikle dini konularda bilgilenmek isteyen kişiler kanalı sıklıkla takip etmektedir. Günün her saatinde yayın yapan kanal çocuklara yönelik dini programlarda yayınlamaktadır.

Semerkand TV Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

Beş Vakit Bir Şehir

Semerkand TV’de yayımlanan kanallar arasında en fazla izlenenlerden birisi Beş Vakit Bir Şehir programıdır. Her Pazar yayımlanan kanal saat 11.00’da ekranlara gelmektedir. Ülkemizin şehirlerinin tanıtıldığı programda gizli kalmış güzelliklere de perde açılıyor. Özellikle Anadolu hakkında detaylı bilgilerin paylaşıldığı programda bilmediğimiz birçok şeye parmak basılıyor.

Adım Adım Kur’an Öğreniyorum

Adım Adım Kur’an Öğreniyorum programı çocuklara Kur’an öğretmeye yönelik yapılan bir programdır. Neşeli Petek programının içerisinde yayımlanan programda basit bir şekilde Kur’an öğretilmektedir. Kur’an okumasını bilmeyen yetişkinlerde programı sık sık takip ediyor. Adım Adım Kur’an Öğreniyorum programı hafta içi her gün saat 09.00’da ve 16.00’da yayımlanmaktadır.

Afiyet Olsun

Afiyet Olsun programının isminden ne kadar yemek programı olarak anlaşılsa da programın aslı ve hedefi farklıdır. Programın asıl hedefi Anadolu’muzun yemeklerini belgelemektir. Yemek programlarındaki gibi magazinsel bir boyut söz konusu değildir. Bunun tam aksine yemeklerin gelecek nesillere nasıl aktarıldığı, yemeklerin oluşum süreci, nasıl bir ustalık gerektirdiği gibi bilgiler verilir.

Ahlak Hazinem

Semerkand TV’nin yine çocuklara yönelik sunduğu bir program olan Ahlak Hazinem programı çocukların ahlakları düzgün bir şekilde yetişmesini hedeflemektedir. Özellikle çocuklar bu programı severek izliyor. Aynı zamanda programa katılma hakları olduğu için çocuklar programı daha heyecanlı şekilde izlemektedir. Ahlak Hazinem programı hafta içi her gün saat 09.00’da Semerkand TV ekranlarında yayımlanmaktadır.

Aziz İstanbul

Aziz İstanbul programı Semerkand TV’nin en sevilen programları arasında yer almaktadır. İstanbul’u karış karış gezen program İstanbul hakkında ve güzellikleri hakkında da kişilere bilgi vermektedir. İstanbul’un bütün güzelliklerini programda görebilirsiniz. Aziz İstanbul programı her hafta Cuma günleri saat 19.30’da Semerkand TV’de yayımlanmaktadır.