Olay TV kanalı ülkemizin en bilinen bölgesel yayın yapan kanalları arasındadır. Bursa bölgesinde hizmet veren kanal birbirinden farklı programlara da ev sahipliği yapar. Hayatın her alanına dair programlar bulunmaktadır diyebiliriz. Özellikle programların kalitesi sayesinde sadece Bursa bölgesinden değil neredeyse bütün Türkiye’den yüksek bir izleyici kitlesi oranına sahiptir.

Olay TV Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

Ana Haber

Olay TV kanalında yayımlanan Ana Haber programında Bursa bölgesinde ve ülkemizde yaşanan son dakika gelişmeler paylaşılır. Aynı zamanda gün içerisinde yaşanan önemli gelişmeler haberde izleyicilerle paylaşılır. Ana Haber haftanı her günü saat 19.00’da yayımlanmaktadır.

Final

Final programında futbola dair gelişmeler paylaşılıyor. Bursaspor’un gündeminin ve maç analizlerinin yapıldığı programda aynı zamanda Bursaspor hakkında yaşanan gelişmeler ve Süper Lig’de yaşanan gelişmelerde yer almaktadır. Bütün bu bilgiler detaylı bir şekilde Final programında analiz edilmektedir. Final programının moderatörlüğünü Orhan Güney yapmaktadır. Final programı her Pazartesi 21.15’te yayımlanmaktadır.

Her Açıdan

Her Açıdan programında ülkemizde yaşanan gelişmeler ve gündemde yer alan başlıklar her açıdan inceleniyor. Ahmet Emin Yılmaz’ın sunduğu programda her hafta birbirinden önemli konular konuyla ilgili uzman konuklar tarafından inceleniyor. Yaşanan siyasi akışın neleri etkilemekte olduğu şeffaf olarak vurgulanıyor. Her Açıdan programı Cuma günleri saat 20.30’da yayımlanmaktadır.

Olay Sağlık

Olay TV’nin neredeyse her konuda program yaptığını söylemiştik bu programlardan biri ise Olay Sağlık programıdır. Olay Sağlık programında insanların sağlıklı ve uzun bir hayat sürebilmesi için sağlık sırları, hastalıklarla bilinçli bir şekilde savaşmak için sırlar ve tıp dünyasında yaşanan gelişmeler yer alır. Gülinay Selçuk’un sunduğu programa uzman doktorlar ve kişiler konuk olarak katılmaktadır. Olay Sağlık programı hafta içi her gün saat 14.00’da yayımlanmaktadır.

Türki Diyenler

Türki Diyenler, Olay TV’nin müzik eğlence programı olarak sunduğu bir programdır. Hasan Basri’nin sunduğu program bölgenin milli değerlerini, kültürünü ve müziklerini birbiriyle sentezleyerek anlatmaktadır. Gerek Anadolu kültürünün gerekse farklı müzik tarzlarının hakim olduğu programda Hasan Basri’nin de ruhunun olduğunu söyleyebiliriz. Türkü Diyenler programı her Salı saat 20.30’da yayımlanmaktadır.