Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Holding çatısı altında yayın hayatına devam eden Kanal D ulusal televizyon kanalımızdır. Kanal 16 Eylül 1993 tarihinde kurulmuştur. Birçok popüler dizi ve programa ev sahipliği yapan kanal neredeyse her çıkardığı program ve dizi de dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştır.

Kanal D Kanalında Yayımlanan Popüler Diziler

-İsimsizler

İsimsizler dizisi Kanal D’nin yeni dizileri arasındadır. Başarılı bir diplomatın hayatını anlatan dizide bu diplomatın ülkesi için verdiği mücadeleye de değinilmiştir. Dizinin yönetmenliğini Emre Konuk yapmıştır. Dizi her Pazartesi saat 20.00’da yayımlanmaktadır.

-Adı Efsane

Adı Efsane dizisi çıktığı günden beri çok sevilerek izlenen diziler arasında yer almaktadır. Dizi de Tarık Aksoy, kariyerinin en güzel döneminde ağır bir kaza geçirir ve sakatlanır. Bu sakatlıktan sonra sahip olduğu her şeyi kaybeden Tarık, son olarak çocuklarının velayetini de kaybeder. Adı Efsane dizisi Kanal D ekranlarında Cumartesi günleri saat 20.00’da yayımlanmaktadır.

-Hayat Şarkısı

Hayat Şarkısı dizisi Salı günleri saat 20.00’da yayımlanmaktadır. Dizide çocukluk aşkının peşinden giden ve Hülya’nın çocukluk aşkıyla evlenmesini ve sonrasında yaşananlar konu alınmaktadır. Dizide Burcu Biricik ve Birkan Sokullu gibi ünlü isimler yer almaktadır.

-Arka Sokaklar

Arka Sokaklar dizisi şuan ülkemizde yayımlanan en eski diziler arasında yer almaktadır. Polisiye bir dizi olan Arka Sokaklar Cuma günleri saat 20.00’da yayımlanmaktadır. Dizide İstanbul’da görevli olan bir grup polisin başından geçenler anlatılır. Dizide Zafer Ergin, Şevket Çoruh ve Özgür Ozan gibi profesyonel oyuncular yer almaktadır.

Kanal D Kanalında Yayımlanan Popüler Yarışma Programları

-Kısmetse Olur

Ülkemizin en fazla izlenen izdivaç programları arasında Kısmetse Olur yarışmasını gösterebiliriz. Hafta içi her gün saat 12.30’da yayımlanan dizinin sunuculuğunu Akgül yapmaktadır. Yarışmanın sonunda birinci olan ve evlilik sözü veren çiftlere ev hediye edilmektedir. Bazı bölümlerde halk tarafından birinci çekilen çiftlere ise para ödülü verilmektedir.

Beyaz Show

Yıllardır Kanal D ekranlarında yer alan Beyaz Show’un sunucusu Beyazık Öztürk’tür. Beyaz Show Cuma akşamları saat 23.30’da yayımlanmaktadır ve programa birçok ünlü isim konuk olarak katılmaktadır.