AZ TV kanalını aynı ülkemizde TRT 1’in olduğu gibi Azerbaycan’ın ilk radyo ve televizyon üzerine kurulan kanalıdır. AZ TV kanalı yayın hayatına 1955 yılında başladı. UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçlarının yayımlandığı kanalda birçok program denenmiştir. Bazı programlar başarıya ulaşamamış olsa da kanal neredeyse bütün dünyada izlenen başarılı kanallar arasında yer almıştır. Kanalın bu kadar fazla izlenmesinde ki en önemli sebeplerden birisiyse kanalın Avrupa maçlarını yayımlıyor olmasıdır.

AZ TV Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

Haberler

AZ TV kanalında yayımlanan en popüler programlar arasında haberleri gösterebiliriz. Haberler de hem Türkiye gündemine dair hem de Azerbaycan gündemine dair detaylı bilgiler paylaşılmaktadır. Bize en yakın ülkeler arasında yer alan Azerbaycan’da yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız AZ TV kanalını sitemizden kesintisiz ve donma problemi olmadan izleyebilirsiniz.

Televizyon Filmleri

AZ TV kanalında çok fazla televizyon filmi yayımlanmamaktadır. Kanalda genellikle programlar ve haberler yayımlanıyor. Fakat ara sıra da olsa yayımlanan televizyon filmleri ilgi çekiyor ve insanlar tarafından izleniyor.

Müzikal Programlar

Kanalda her hafta içi müzikal programlar yayımlanmaktadır. Bu programlarda müziklere dair bilgiler verilmektedir ve müzikal şovlar yapılmaktadır. Programlar genellikle yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir. Bu programların insanları dinlendiren bir etkisi vardır.

Maç Yayımları

AZ TV kanalının belki de ülkemizde bu kadar fazla izlenmesinin sebebi kanalın şifresi olarak maç yayını yapması ve bizim ülkemizin takımlarının da Avrupa maçlarını yayımlamasıdır. Bu yüzden ülkemizde çok fazla AZ TV izlenir. AZ TV’ni yanı sıra AZ TV’nin spor kanalı konumundaki İdman TV’de ülkemizde sıklıkla izlenmektedir.

Öğretici Programlar

AZ TV kanalında özellikle çocuklar için öğretici programlar yapılmaktadır. Bu programlardan birisi ise Dünyayı Tanıyın programıdır. Dünyayı Tanıyın programında çocuklara coğrafi bilgiler ve diğer ülkeler hakkında bilgiler verilmektedir. Bu şekilde çocukların diğer ülkeler hakkında da bilgi sahibi olması amaçlanır.

AZ TV kanalını sitemiz üzerinden kesintisiz ve HD şekilde izleyebilirsiniz. Donma ve kesinti gibi problemlerle yayın kaliteniz bozulmayacaktır ve istediğiniz programı yüksek seyir kalitesiyle izleyebileceksiniz.