A Spor kanalı ülkemizde ulusal olarak yayın yapan spor kanalları arasında yer almaktadır. Spor haberlerini en güncel şekilde yayımlayan kanal yapığı spor tartışmaları ve spor programlarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış, spor severlerin ilk tercih ettiği kanal konumuna gelmiştir. A spor kanalında spor dallarında uzmanlaşmış olan kişiler farklı programlarda karşımıza çıkıyor ve neredeyse her spor dalı için program yer almaktadır.

A Spor Kanalında Yayımlanan Popüler Programlar

90’a

90’a programı A Spor kanalının en çok dikkat çeken programları arasındadır. Futbola dair son gelişmelerin yayımlandığı programda usta isimler takımların son durumları hakkında da değerlendirmelerde bulunmaktadır. Ülkemizde en fazla izlenen spor dalının futbol olduğunu düşünürsek bu programın severek izlendiğini tahmin etmek zor olmayacaktır.

Artı Futbol

A Spor kanalının futbol severler için sunduğu bir başka program ise Artı Futbol programıdır. Severek izlenen program d usta isimler futbol takımlarının son durumlarına dair yorumlarını yaparken, oynanan karşılaşmalarda ki pozisyonlar değerlendirilir ve tartışmalı sayabileceğimiz pozisyonlara açıklık getirilir. Hafta sonları saat 22.00’da yayımlanan programın izleyici kitlesi çok yüksektir.

Voleybol’a

Voleybol’a, A Spor kanalının voleybol severlere sunduğu programlardan birisidir. Kanalın neredeyse her spor dalını düşünerek programlarını yaptığını belirtmiştik. Bu spor dallarından biriyse voleyboldur. Genellikle ülkemizde sadece voleybola dair yayın yapan kanal yok denecek kadar azdır fakat Voleybol’a bu açığı kapatmaktadır.

Avrupa Futbolu

A Spor kanalı Avrupa futbolu programıyla sadece ülke futboluna değil Avrupa futboluna da ışık tutuyor. Avrupa’da takımların son durumlarını ve futbol konusunda yaşanan gelişmeleri kanal Avrupa Futbolu programıyla izleyiciye sunuyor.

Takım Oyunu

Pazar günleri saat 21.00’da yayımlanan Takım Oyunu programında A Spor kanalı neredeyse bütün sporlara dair bilgileri paylaşmaktadır ve bunları güzel bir tartışma şeklinde sunmaktadır. Takım Oyunu programında tenisten futbola kadar neredeyse bütün spor dallarında yaşanan son dakika gelişmelerini görebiliriz. Bütün spor dallarını severe izleyen ve bu spor dallarında yaşanan son dakika gelişmeleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler Takım Oyunu programını izleyebilirler. Programa sık sık usta isimler konuk olmaktadır.